Homepage 2023 Forums TWORZENIE SCENARIUSZA Send KeyStrokes

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • #3038
    JanOrzechowski
    Participant

    W jaki sposob zmusic metode Send KeyStrokes do wyslania do aplikacji komend typu Ctrl+S, Ctrl+P itp?

    #3039
    wawior85
    Participant

    Shift + Enter “+{ENTER}”
    Ctrl + 1 “^1”
    Alt + F4 “%{F4}”
    Shift + E + C “+(EC)”
    Shift + E, C “+EC”
    Left, Left, Left, Left “{LEFT 4}”
    H, H, H, H, H “{H 5}”

    Opis użycia Send Keystorkes znajduje się tutaj:

    #3040
    JanOrzechowski
    Participant

    Czy instrukcja Send Keyes z zakładki Web obsługuje te same skróty i ich interpretacje co Send Keystrokes? Z dokumentacji wynika, że tak, ale nie jestem w stanie wywołać poprawnie Ctrl+S w oknie przegladarki.

    #3042
    mciurzynska
    Keymaster

    Jeśli chcemy wysyłać do przeglądarki klawisze funkcyjne typu ctrl+s lub ctrl+P traktujemy przeglądarkę jako aplikacje windows, możemy użyć aktywności “Find Application” do odnalezienia okna przeglądarki i “Send keystrokes” . W załączniku scenariusz ( żebym ręcznie nie musiała w Find Application wpisywać nazwy otworzyłam stronę w IE i zhuntowałam dowolny element strony, a potem tylko przeciągnęłam nagłówek/rodzinę do której wpadła kontrolka na aktywność. Tak wrzuconą nazwę edytowałam usuwając info o nazwie przeglądarki ).

    #3044
    JanOrzechowski
    Participant

    Z jakiegoś powodu Windows Aplication Hunter zupełnie nie chce mi huntować elementów w chrome, nie zbiera przycisków i nie tworzy do nich rodzin. Może pomoże jeżeli wrzuce swó prjekt tutaj?

    #3046
    JanOrzechowski
    Participant

    Update – ciekawostka, kiedy zmieniłem z ^S na ^s zaczęło działać, widocznie te reprezentacje skrótow klawiszowych są Case Sensitive.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.