Najczęściej zadawane pytania

W naszym laboratorium Wizlink został przetestowany na starym komputerze, wyprodukowanym w poprzednim wieku (HP Kayak XU, 550MHz/512 MB RAM, Windows XP). Kiedyś uruchamiał Wizlink Runtime bez obniżania wydajności aplikacji, chociaż Wizlink Designer potrzebuje mocniejszego sprzętu (dual core 2GHz & 2GB RAM jest wystarczający).

Nie ma instalacji Wizlink Designer i Runtime. Wszystko czego potrzeba to rozpakowanie Wizlink i można zacząć tworzyć swoje roboty.

Zasadniczo Wizlink potrzebuje takich samych uprawnień jak użytkownik wykonujący tę samą pracę.

Wizlink może robotyzować aplikacje MS Windows, aplikacje internetowe, aplikacje zdalne Citrix, IBM mainframe, serwery UNIX, IBM i-series (AS/400) i MS-DOS.

Umiejętności programowania nie są wymagane do zaprojektowania przepływu pracy Wizlink. Nazwaliśmy tę rolę „Trenerem Robotów”. Wymagania wstępne: dobra znajomość ekranów aplikacji klienckich, zrozumienie procesów biznesowych i znajomość obsługi komputera wystarczająca do korzystania z programu Excel. Tworzenie przepływu pracy Wizlink nie obejmuje poleceń pisania. Używa schematu blokowego edytora graficznego opartego na metodzie „przeciągnij i upuść” uzupełnionego metodą „wskaż i kliknij”. Jedyne, co należy wpisać, to wyrażenia podobne do tych wprowadzonych do komórek Excela. Z naszego doświadczenia wynika, że wystarczą dwa dni treningu, jeśli po nim nastąpi samokształcenie.

MS Internet Explorer, Google Chrome. Umożliwia to łączenie aplikacji internetowych i grubych aplikacji klienckich. Nasz proces utrzymywania oprogramowania zapewnia zgodność z kilkoma najnowszymi wersjami.

wróć