Studenci WSB Opole obronili prace dyplomowe z użyciem robotów Wizlink

You are currently viewing Studenci WSB Opole obronili prace dyplomowe z użyciem robotów Wizlink
  • Post published:2021-04-20

Od pewnego czasu współpracujemy z Wyższą Szkołą Bankową w Opolu. Efektem tej współpracy jest obrona prac dyplomowych z użyciem robotów stworzonych w Wizlink przez troje studentów. Jest to kolejny krok w rozpowszechnianiu technologii  Robotic Process Automation i edukowaniu specjalistów posługujących się nową technologią w poszerzaniu swoich kompetencji. Wierzymy, że dzięki tym działaniom na rynku pojawią się osoby biegłe w konkretnych dziedzinach poszukiwanych przez pracodawców.

 

– Rynek potrzebuje specjalistów od nowych technologii, a my chcemy pomagać w ich kształtowaniu. Dlatego też realizujemy program „Wizlink – roboty na uczelniach”, w ramach którego udostępniamy nasze narzędzie Wizlink dla studentów. W przypadku WSB w Opolu, zdecydowaliśmy się na ciągłą współpracę, dzięki czemu studenci mogą edukować się z zakresu projektowania i zarządzania wirtualnymi robotami (albo farmami robotów software’owych). – mówi Michał Wawiórko, CEO Wizlink.

 

 

Poparcie tezy na temat potencjału wykorzystania robotów software’owych w różnych branżach mają badania prowadzone przez studentów. Mogą pomóc wszędzie tam, gdzie zaistnieje potrzeba oszczędności czasu, a sam proces opiera się na powtarzalnych zadaniach oraz pracy z dużymi ilościami danych.

 

 – Robot został wykorzystany w projekcie badawczym, jako prototyp do narzędzia wspierającego oszczędność czasu pracowników SOR w codziennych czynnościach, związanych z pandemią Covid-19. Robot software’owy teoretycznie pozwolił na skrócenie czasu pracy, sprawdzając w systemie obecność wyników wymazów PCR w kierunku SARS-COV-2, pobranych u pacjentów SOR-u. Dodatkowo zaprojektowany robot przenosi informacje do systemów informacyjnych szpitala i przesyła stosowne informacje korzystając z systemu e-mail i bramki SMS – ocenia Arkadiusz Wilczek, student WSB w Opolu. Dodaje: Praca przy tym projekcie pokazała mi, że rozwój technologiczny w tym temacie ułatwia funkcjonowanie, a robotyzację procesów warto wdrażać w przyszłej pracy zawodowej.

 

 

Jak ocenia promotor obronionych prac, uczelnia również dostrzegła potencjał w zajęciach z robotami, a efekty tej współpracy mogą pomóc lokalnym instytucjom oraz firmom we wprowadzaniu podobnych procesów w swoich strukturach.

 

 – Zmiany w organizacjach wymagają zarówno wdrażania rozwiązań sprzętowych, jak i programowych, automatyzujących czynności powtarzalne. Dlatego też do programu studiów  inżynierii zarządzania, uczelnia zdecydowała się wprowadzić przedmioty, w ramach których studenci zdobywają wiedzę z zakresu optymalizacji procesów biznesowych. W trakcie zajęć, studenci przygotowują rozwiązania robotyzacji procesów dla konkretnych przypadków, występujących w lokalnych organizacjach. Powstałe scenariusze stanowią gotowe do zastosowania rozwiązania. Opracowanie pierwszych scenariuszy w ramach zajęć, stanowi bardzo ważny krok we wdrażaniu nowoczesnych technologii w organizacjach regionu. – mówi dr inż. Janusz Sasak założyciel SMCG SenseMaking Consulting Group, wiceprezes zarządu, adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim, wykładowca WSB Opole.

 

 


 

 

Studentów, którzy chcieliby edukować się w zakresie robotów cyfrowych zapraszamy do zapisania się na studia na WSB w Opolu, a konkretnie na kierunek inżynieria zarządzania. Współpraca z WSB Opole ma charakter ciągły. W przypadku innych uczelni obecnie współpraca ma formę gościnnego prowadzenia zajęć praktycznych związanych z budowaniem robotów. Prowadzimy program „Wizlink – roboty na uczelniach”, którego szczegóły są dostępne na stronie: wizlink.eu/wizlink-roboty-na-uczelniach/.

W ramach współpracy z uczelniami oferujemy:

  • darmowe licencje Wizlink,
  • dostęp do platformy szkoleniowej, forum oraz market z bazą gotowych mikro-scenariuszy dla robotów,
  • wsparcie merytoryczne
  • przeszkolenie kadry uczelni

 

 

Pojawił się również artykuł na temat obrony prac dyplomowych z użyciem Wizlink, można go znaleźć pod tym linkiem:
www.outsourcingportal.eu/pl/w-opolu-studenci-bronili-prace-dyplomowe-z-uzyciem-robotow.