Wizlink® wspierający OAuth jest już dostępny!

You are currently viewing Wizlink® wspierający OAuth jest już dostępny!
 • Post published:2022-11-02

Najnowsza wersja oprogramowania Wizlink® jest już dostępna!

Wizlink® pozwala na tworzenie własnych scenariuszy dla robota. Poprzez graficzny interfejs użytkownik może wybierać myszką obiekty ekranowe niezbędne do zaprojektowania procesu w scenariuszu. Zaktualizowane oprogramowanie Wizlink® 1.14.16.31. zostało stworzone z myślą o dostosowaniu się do zmian rynkowych, a mianowicie do protokołu OAuth 2.0, który wykorzystywany jest zarówno przez aplikację Microsoft, jak i Google. Od stycznia 2023 giganci będą wymagać od użytkowników uwierzytelniania dwuskładnikowego. Tym samym protokół OAuth 2.0 stanie się codziennością, dzięki czemu gromadzone dane staną się jeszcze lepiej zabezpieczone.

Dowiedz się, jak skonfigurować

Nowości oraz zmiany Wizlink® 1.14.16.31

 1. Wszystkie aktywności obsługujące skrzynki mailowe używają uwierzytelniania OAuth Microsoft oraz Google – jest to opcjonalne (parametr widoczny w properties aktywności). Instrukcje konfiguracji środowisk dostępna jest w sekcji Ważne informacje i przydatne dokumenty.
 2. Aktywność Get Email Count. Aktywność zliczająca liczbę wiadomości na skrzynce mailowej.
 3. Wprowadzono możliwość kopiowania repozytoriów kontrolek pomiędzy scenariuszami. Opcja dostępna z menu File -> Copy GUI controls from scenario.
 4. Parametr Result na aktywnościach stał się obowiązkowy. Wizlink Designer przypomni Ci o konieczności skonfigurowania parametru zgłaszając błąd na aktywności, jeśli zdecydujesz się na odznaczenie checkboxa Alternative Scenario If Failed.
 5. Aktywność Terminate Scenario zyskała nowe parametry End with Success oraz Execute Alternative Scenario dające możliwość sprawniejsze zarządzanie flow.
 6. Open Text File zmieniła swoją nazwę na Read Text File i zyskała nowe parametry.
 7. Find Application ma dodatkowy opcjonalny parametr – GUI Element. Przy wykorzystaniu parametru aktywność szuka okna z podaną kontrolką.
 8. Run Browser zyskała nowe parametry Run Browser in Private Mode oraz Command Parameters.
 9. W aktywnościach SQL wspierane providery są dostępne do wyboru z listy.
 10. Zakończyliśmy wsparcie Internet Explorer. Nie jest dostępny do wyboru w ustawieniach Web Huntera, ale pozostaje dostępny w aktywności Run Browser. O końcu ery IE informowaliśmy tutaj.

Napisz do nas!
contact@wizlink.eu