Firma First Byte podpisała porozumienie z Fundacją InSpatium

You are currently viewing Firma First Byte podpisała porozumienie z Fundacją InSpatium
 • Post published:2020-10-13

13 października 2020 r. firma First Byte podpisała porozumienie z Fundacją Promocji Pracy Zdalnej InSpatium. Jest to dla nas kolejny ważny krok w rozpowszechnianiu technologii RPA. Dzięki temu możemy wprowadzić roboty na szerszy rynek zawodowy, tym samym wspomagając rozwijanie kompetencji i przełamywanie kolejnych barier w poszukiwaniu własnej ścieżki kariery przez poszczególne osoby.

 

Fundacja Promocji Pracy Zdalnej InSpatium promuje narzędzia i rozwiązania umożliwiające aktywizację zawodową poprzez pracę zdalną różnych grup społecznych jak:

 • osoby z niepełnosprawnościami;
 • osoby szukające pracy z regionów zagrożonych bezrobociem;
 • rodzice w trakcie i po urlopach macierzyńskich i rodzicielskich;
 • wszelkie inne osoby, które z różnych względów szukają zatrudnienia w formie pracy zdalnej.

InSpatium analizuje na bieżąco potrzeby pracodawców oraz prowadzi badania dotyczące trendów związanych z pracą zdalną, co przekłada się na promowanie konkretnych specjalizacji zawodowych:

 • Marketing, sprzedaż i obsługa klienta;
 • Automatyzacji procesów biznesowych;
 • Wsparcie pracą zdalną narzędzi sztucznej inteligenci i uczenia maszynowego.

Wierzymy, że obecny rynek pracy zmienia się radykalnie. Pomagamy osobom najbardziej narażonym na wykluczenie w nabyciu nowych kompetencji, które aktualnie są potrzebne w gospodarce.”- powiedział Bartłomiej Bańkowski, Członek Rady Fundacji InSpatium.

 

Współpraca będzie realizowana poprzez:

 1. Wspólne akcje promocyjne, marketingowe i informacyjne.
 2. Prowadzenie badań nad zjawiskiem automatyzacji procesów wśród firm w segmencie MŚP w Polsce.
 3. Szkolenie przez InSpatium przy wsparciu First Byte osób wykluczonych zawodowo w celu podniesienia ich kompetencji na rynku pracy o umiejętności związane z nadzorem nad procesami RPA.

 

Cieszymy się, że możemy mieć swój udział nie tylko w promowaniu technologii RPA, ale przede wszystkim we wspomaganiu rozwoju zawodowego różnych grup społecznych.