Podsumowanie wakacyjnych szkoleń w ramach akcji #MójPierwszyRobot2019

Published: 22.08.2019

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku. Dla 23 obcych sobie osób i dla nas był to jednak czas wyjątkowego doświadczenia. Przeprowadziliśmy 3 warsztaty, podczas których każdy z uczestników stworzył swojego pierwszego robota w naszym narzędziu  – Wizlink.

W szkoleniach uczestniczyli ludzie z różnych firm i z różnym doświadczeniem oraz obszarem zainteresowań. Byli przedstawiciele korporacji oraz kilkuosobowych lokalnych firm z różnych zakątków Polski. Głównie były to osoby zajmujące się biznesem (w tym właściciele), ale również zdarzały się osoby bardzo techniczne. Zaszczycił nas również przedstawiciel administracji publicznej w osobie wiceprezydenta miasta! Bardzo zależało nam na różnorodności uczestników i ten cel został osiągnięty.

Dla naszego zespołu był to przede wszystkim test, czy rzeczywiście Wizlink jest na tyle intuicyjny, aby każdy mógł go używać.

Najlepiej poznawać nowe rzeczy poprzez praktykę. Zaproponowaliśmy scenariusz, w którym robot weryfikuje czy podmiot jest płatnikiem czynnym VAT.

Scenariusz wyglądał następująco:

  • Pobranie wiadomości ze skrzynki mailowej i zapisanie załącznika, którym jest plik Excel wraz z listą NIP
  • Otwarcie pliku Excel
  • Wejście na odpowiednia stronię Ministerstwa Finansów
  • Wprowadzanie kolejno NIP’ów z pliku
  • Zapisanie informacji zwrotnej w Excel czy dany podmiot jest płatnikiem czynnym VAT czy nie jest
  • Wysłanie pod wskazany adres email uzupełnionego pliku Excel

Efekt nas zaskoczył! Prawie wszyscy uczestnicy na koniec dnia mieli stworzonego robota! Jedna osoba z 23 nie zrobiła scenariusza, gdyż została na nasze szkolenie wysłana przez męża, który nie uprzedził czego będzie ono dotyczyć 🙂

W ramach szkolenia uczestnicy otrzymali licencję trial naszego narzędzia, aby mogli przetestować je w swoich organizacjach. W efekcie jesteśmy w kontakcie z kilkoma podmiotami, które są zainteresowane wdrożeniem robota u siebie bądź rozpoczęciem współpracy partnerskiej.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tych szkoleń, a szczególnie za ich zaangażowanie i informację zwrotną odnośnie samego Wizlink!

 

 

 

 

 

W październiku i listopadzie również planujemy kolejne szkolenia w identycznej formule. Poza tym będzie można nas spotkać na kilku wydarzeniach branżowych, gdzie również będziemy pokazywać nasze narzędzie i jego praktyczne wykorzystanie.  Mamy w planie również prowadzenie szkoleń zamkniętych zorientowanych na konkretnych procesach i aplikacjach.

Akcja #MójPierwszyRobot2019 trwa do końca roku.

Wystarczy podać swój adres email na stronie:

http://mojpierwszyrobot2019.wizlink.eu/

aby nic nie przegapić.

 

 

go back