Podsumowanie roku 2020

You are currently viewing Podsumowanie roku 2020
 • Post published:2020-12-30

Czy da się zmieścić cały rok w jednym wpisie? Oczywiście, że nie! Mimo wszystko podjęliśmy próbę podsumowania wszystkich najciekawszych wydarzeń związanych z Wizlink w kończącym się roku.

Ten rok był szczególny pod wieloma względami. Było bardzo ciekawie i pracowicie, w dodatku trzeba było dostosować się do nietypowych pandemicznych warunków. Pomimo tych okoliczności udało nam się nawiązać bardzo ciekawe współprace w wielu różnych aspektach. Uczestniczyliśmy również w wydarzeniach stacjonarnych oraz zdalnych. Stworzyliśmy nową platformę do nauki tworzenia robotów, a także podstronę ze mikro-scenariuszami do pobrania. Wzięliśmy również udział w inicjatywach mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii. Podsumowanie naszych działań w 2020 roku prezentujemy poniżej.

Zapraszamy również do obejrzenia materiału video z najciekawszymi zdjęciami oraz grafikami z roku 2020!

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

W 2020 roku podpisaliśmy pierwszą umowę partnerską z jedną ze szkół wyższych. Rozwinęliśmy również inne formy współpracy z uczelniami. Więcej o szczegółów na temat tego rodzaju współpracy z umieszczone jest na stronie: wizlink.eu/wizlink-roboty-na-uczelniach.

W lutym podpisaliśmy umowę partnerską z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu.
Współpraca dotyczy obszaru kształcenia studentów i badań naukowych. Jako firma otrzymaliśmy tytuł Partnera Kierunku Inżynieria Zarządzania oraz Partnera Biznesowego Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Serdecznie dziękujemy władzom WSB Opole oraz kadrze dydaktycznej za zaufanie a w szczególności dla:

 • Pani Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu dr Katarzyna Mizera,
 • Pani Menedżer kierunku Inżynieria Zarządzania dr inż. Pauli Pypłacz,
 • Pani Menedżer kierunku Zarządzanie dr Agnieszki Gawlik.

Ze strony First Byte sp. z o.o. obecni byli:

 • Koordynator ds współpracy z uczelniami dr Danuta Kajrunajtys,
 • Prezes First Byte Sp. z o.o. Michał Wawiórko.

 

Nieco później w tym samym miesiącu, studenci Studiów Podyplomowych „Optymalizacja i Automatyzacja Procesów Biznesowych” na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie wzięli udział w szkoleniu z tworzenia własnego robota, które ze strony Wizlink poprowadzili Tomasz Górecki i Michał Wawiórko.

Serdecznie dziękujemy Pani Prof. AGH dr hab. Monice Ładzie za zaproszenie do współpracy, a studentom życzymy samych pomocnych robotów.

Ponadto w IV kwartale 2020 roku przeprowadziliśmy serię szkoleń dla studentów Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Jako firma współrealizowaliśmy projekt „Interdyscyplinarny wymiar kompetencji w Krajowych Inteligentnych Specjalizacjach”, współfinansowany z UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (nr umowy POWR.03.01.00-00-K106/16).  W ramach wspomnianego projektu zapewniliśmy studentom AGH serie dwudniowych wizyt studyjnych, podczas których uczestnicy przeszli szkolenie z podstaw obsługi narzędzia Wizlink. Wydano 15 Certyfikatów „My First Robot” dla uczestników. Szkolenia prowadził zespół w składzie: Marta Kozera, Agnieszka Kajrunajtys, Danuta Kajrunajtys.

 

W ostatnim kwartale 2020 zorganizowaliśmy również semestralne szkolenie dla pracowników Katedry Informatyki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, przygotowujące do uzyskania certyfikatu potwierdzającego umiejętność tworzenia robotów w Wizlink. Szkolenie było prowadzone przez Agnieszkę Kajrunajtys oraz Danutę Kajrunajtys.

 

 

WYDARZENIA OFFLINE

W marcu tuż przed lockdownem braliśmy udział w LEGAL MARKET DAY, jako jeden z Partnerów wydarzenia. Ponadto Michał Wawiórko poprowadził warsztaty „Robot jako wsparcie prawnika”.

Jeszcze przed samym wydarzeniem zachęcaliśmy prawników do wypełnienia ankiety konkursowej, dzięki której mogliśmy lepiej zrozumieć potrzeby biznesowe branży prawniczej. Nagrodziliśmy dwie osoby spośród tych, które wypełniły i wysłały do nas ankiety.

Więcej na ten temat napisaliśmy w tutaj: wizlink.eu/robot-jako-wsparcie-prawnika.

 

Wzięliśmy też udział w stacjonarnym wydarzeniu, które odbyło się w nowym reżimie sanitarnym. Nawiązaliśmy przy tym bardzo ciekawą współpracę jako część „LEGALTECH CORNER”. Mowa tutaj o Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, który jest jednym z największych spotkań gospodarczych w Europie Centralnej. Wydarzenie to określane jest jako miejsce wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, a także społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.

Wspólnie z przedstawicielami Umownika oraz Ultima Ratio stworzyliśmy stoisko o nazwie „LEGALTECH CORNER”. W praktyce można było zobaczyć jak wygląda łączenie nowych technologii i usług na przykładzie branży prawniczej.

Podczas drugiego dnia tego wydarzenia odbyła się prelekcja „Legaltech – tego o prawnikach miałeś się nigdy nie dowiedzieć. Ujawniamy wygodne i niedrogie produkty legaltech, które zmieniły podejście przedsiębiorców do stosowania prawa”. Na temat nowoczesnych rozwiązań z obszaru legaltech dyskutowali: Robert Szczepanek – Współtwórca Ultima Ratio, Michał Wawiórko – CEO Wizlink oraz Bartłomiej Majchrzak – CMO, Członek Zarządu LawBiz Technology, który był jednocześnie prowadzącym panelu.

Paneliści rozmawiali o wykorzystaniu nowych technologii na przykładzie branży prawniczej. Wśród zagadnień, o których dyskutowano podczas panelu pojawiły się wątki takie jak:

 • Prowadzenie sporów online,
 • Zawieranie i negocjowanie umów zdalnie,
 • Przekazanie nudnych i powtarzalnych czynności dla robota.

Wspólne przedsięwzięcie Wizlink, Umownika oraz Ultima Ratio zostało również wspomniane w artykule WNP. Można w nim przeczytać m.in. że: „Umownik i Ultima Ratio z jednej strony używają Wizlink do pełnej integracji obydwu narzędzi. Zarazem ich klient może wykorzystać Wizlink do automatyzacji procesów także poza tymi aplikacjami.”

Link do retransmisji z debaty oraz całego artykułu jest dostępny na stronie: wizlink.eu/wizlink-obecny-na-europejskim-kongresie-gospodarczym-w-ramach-legaltech-corner.

 

 

WYDARZENIA ONLINE

Ze względu na pandemię, byliśmy zmuszeni do odwołania planowanych szkoleń stacjonarnych. W zamian zorganizowaliśmy nasze pierwsze prowadzone online szkolenie z podstaw tworzenia robotów. W ekspresowym tempie udało nam się zebrać trójkę ochotników. Pięcioro uczestników przez kilka godzin poznawało narzędzie Wizlink oraz robiło swojego robota.
A my oprócz przekazywania wiedzy, weryfikowaliśmy nowy model prowadzenia szkoleń, po to, aby kolejne były bardziej efektywne i przyjazne uczestnikom.

 

W kwietniu nasi przedstawiciele Michał Wawiórko oraz Kasjan Kajrunajtys byli gośćmi webinarium „Wizlink made in Poland – od pomysłu sprzed 10 lat do pierwszych robotów”, które odbyło się w  ramach serii webinarów „Automatyzacja / robotyzacja w czasach pandemii i kryzysu gospodarczego”. Inicjatorem tych wydarzeń jest Andrzej Sobczak redaktor naczelny serwisu robonomika.pl. Podczas webinarium uczestnicy dowiedzieli się ciekawych informacji na temat Wizlink oraz samego powstania naszej firmy. Ponadto otrzymaliśmy dużo pytań, które można znaleźć w serwisie Robonomika pod linkiem: robonomika.pl/nagrania-i-materialy-z-webinarium-z-przedstawicielami-tworcy-wizlink.
Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia webinarium, a także wszystkim uczestnikom za udział.

 

W lipcu tego roku zorganizowaliśmy nasz pierwszy samodzielny webinar „Jak roboty wkraczają do małych firm”, który poprowadził Michał Wawiórko. Podczas tego spotkania odpowiedział on na pytania takie jak:

 • Czym jest Robot?
 • Jak firmy praktycznie wykorzystują Roboty software’owe w różnych branżach?
 • Dlaczego firmy z sektora MŚP do robotyzacji wybierają Wizlink?

Uczestnicy mogli też na żywo zobaczyć jak łatwe jest trenowanie robota.

Więcej na temat naszego webinarium znajduje się tutaj: wizlink.eu/jak-roboty-wkraczaja-do-malych-firm-bezplatny-webinar/.

 

W listopadzie razem z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu oraz Kołem Inżynierów przy WSB Opole byliśmy współorganizatorem webinarium „Lean Office i Roboty – W drodze do doskonałości.”.
Wydarzenie poprowadził Bartosz Janiuk jako przedstawiciel Koła Inżynierów WSB Opole. a gośćmi wydarzenia byli Wojciech Kozioł oraz Grzegorz Kuszneruk z Leam TEAM oraz Michał Wawiórko z Wizlink.

Partnerzy merytoryczni webinarium to: Lean TEAM oraz Quimilock.

Partnerzy medialni wydarzenia byli: Industrie Network oraz Lean Time.

Była to dla nas bardzo ciekawa współpraca, za którą serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom oraz partnerom. Podczas wydarzenia dostaliśmy porcję bardzo ciekawych pytań, które zebraliśmy w jednym miejscu i opracowaliśmy do nich odpowiedzi. Dodatkowo zamieściliśmy nagranie z wydarzenia. Wszystkie informacje można znaleźć na poniższych stronach:
wizlink.eu/webinarium-lean-office-i-roboty-w-drodze-do-doskonalosci/
wizlink.eu/roboty-jako-naturalne-rozszerzenie-lean-podsumowanie-webinarium/

 

PARTNERSTWO

Utworzyliśmy oficjalną sekcję z naszymi Partnerami, którzy oferują wdrożenia oraz pośredniczą w sprzedaży licencji Wizlink.


 
Kontakt:
Paweł Siedlanowski
+48 691 890 516
pawel.siedlanowski@archivio.pl
Kontakt:
Michał Strycki
+48 573 365 844
michal.strycki@arenaadvisory.com
Kontakt:
Tomasz Banasik
+48 790 561 576
tomasz8anasik@gmail.com
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt:
Marcin Kotkowski
+48 603 332 597
marcin.kotkowski@forprogress.com.pl
Kontakt:
Janusz Sasak
+48 535 535 762
janusz.sasak@smcg.com.pl
Kontakt:
Bartłomiej Majchrzak
+48 695 620 332
b.majchrzak@lawbiz.pl

 
 
 
 
 
 
 
 


Kontakt:
Paweł Prządka
+48 603 660 994
p.przadka@andra.com.pl
Kontakt:
Artur Podpora
+48 693 535 003
a.podpora@unima2000.pl
Kontakt:
Artur Podpora
+48 693 535 003
a.podpora@unima2000.pl
 
 

 

Nawiązaliśmy też ciekawe współprace o nieco innym charakterze.

W październiku podpisaliśmy porozumienie z Fundacją Promocji Pracy Zdalnej InSpatium. Jest to dla nas kolejny ważny krok w rozpowszechnianiu technologii RPA. Dzięki temu możemy wprowadzić roboty na szerszy rynek zawodowy, tym samym wspomagając rozwijanie kompetencji i przełamywanie kolejnych barier w poszukiwaniu własnej ścieżki kariery przez poszczególne osoby. Fundacja Promocji Pracy Zdalnej InSpatium promuje narzędzia i rozwiązania umożliwiające aktywizację zawodową poprzez pracę zdalną różnych grup społecznych. Szczegóły na temat współpracy: wizlink.eu/firma-first-byte-podpisala-porozumienie-z-fundacja-inspatium.

 

Nawiązaliśmy też współpracę z polską firmą ITMATICA, która specjalizuje się w rozumieniu i procesowaniu języka naturalnego. Firma ta skupia się przede wszystkim na języku polskim, który jako język fleksyjny stanowi wyzwanie dla współczesnych lingwistów i uczenia maszynowego.

Widząc potrzeby rynkowe związane z przetwarzaniem dużej ilości dokumentów, postanowiliśmy połączyć siły i wyjść ze wspólną ofertą łączącą technologię Robotic Process Automation oraz Natural Language Processing. Dzięki tej synergii jesteśmy w stanie dostarczyć unikalne rozwiązania w bardzo atrakcyjnej cenie. Więcej na temat naszej współpracy: wizlink.eu/inteligentny-robot-do-obslugi-dokumentow.

 

ROBOT RATUNKOWY, ROBOT COVID

Zorganizowaliśmy dwie akcje mające na celu wsparcie dla tych, którzy borykali się i nadal borykają z następstwami pandemii.

W kwietniu rozpoczęliśmy akcję #RobotyRatunkowe, którą skierowaliśmy do przedsiębiorstw oraz samorządów. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie bezpłatnych licencji Wizlink Full Robot: dla firm do końca września 2020 oraz dla samorządów do końca grudnia 2020. Z licencji łącznie skorzystało 7 przedsiębiorstw. O całej akcji pisaliśmy tutaj: wizlink.eu/roboty-na-trudne-czasy.

Przy okazji rozpoczęcia akcji #RobotyRatunkowe Wizlink dołączył do grona firm w katalogu działań pomocowych i akcji promocyjnych z zakresu automatyzacji oraz robotyzacji wspomagających walkę z koronawirusem serwisu Robonomika. Pełną listę można znaleźć tutaj: robonomika.pl/zestawienie-firm-wspierajacych-walke-z-pandemia-koronawirusa-i-jej-konsekwencjami.

 

Druga organizowana przez nas akcja to Robot-Covid. Po  tym, jak zebraliśmy informacje na temat tego, jak dużo jest biurokracji przy okazji obsługi zleceń odnośnie testów na obecność koronawirusa, zdecydowaliśmy się na opracowanie i bezpłatne udostępnienie gotowego scenariusza dla robota. Jego zadaniem jest częściowe odciążenie personelu medycznego podczas pobierania wyników testów na obecność Covid-19. Scenariusz został opracowany przy wsparciu jednej z sieci placówek medycznych, gdzie robot pracuje już od jakiegoś czasu.

Jako właściciel narzędzia Wizlink udostępniamy też bezpłatną licencję na oprogramowanie Wizlink Designer do 31 maja 2021 roku dla chętnych placówek medycznych oraz pracowników służby zdrowia. Jest ona potrzebna do uruchomienia wspomnianego scenariusza. Zakładamy, że już samo sprawdzanie wyników testów przez robota przyniesie dużą oszczędność czasu. Dodatkowo pojawia się perspektywa rozbudowy takiego scenariusza o konkretne wymagania danej placówki czy praktyki oraz możliwość tworzenia i uruchamiania innych scenariuszy dla robota. Szczegóły akcji znajdują się pod tym linkiem: wizlink.eu/robot-covid.

 

PLATFORMA E-LEARNINGOWA ORAZ MARKET

W tym roku uruchomiliśmy nową platformę ze szkoleniami online: learning.wizlink.eu. Kursy na tej platformie są wygodną alternatywą dla naszych dotychczasowych szkoleń stacjonarnych. Dostępne są bezpłatne oraz płatne kursy, po których praktycznie każdy użytkownik będzie w stanie samodzielnie tworzyć własne scenariusze. Wszyscy uczestnicy płatnych szkoleń dostaną też licencję komercyjną Entry Level Robot na miesiąc gratis. Klienci posiadający roczną licencję, nasi Partnerzy oraz Studenci wybranych kierunków mają możliwość uzyskania bezpłatnego dostępu do wybranych kursów – szczegóły na learning.wizlink.eu.

Uruchomiliśmy podstronę MARKET ze scenariuszami dla robotów. Dodaliśmy już wiele bezpłatnych mikro-scenariuszy do różnych popularnych systemów wraz z instrukcją jak ich używać. Celem udostępnienia tych scenariuszy jest upowszechnienie technologii Robotic Process Automation. Każdy mając aktywną licencję może taki scenariusz ściągnąć i dowolnie modyfikować, przy okazji poznając profesję Trenera Robotów. Taki scenariusz może stać się również częścią większego procesu w zależności od kreatywności użytkownika. Na stronie MARKET oprócz darmowych mikro-scenariuszy są umieszczane informacje o scenariuszach oferowanych przez naszych Partnerów.

 

CERTYFIKATY

Szkolenia zdalne oraz platforma e-learningowa przyczyniły się do zwiększenia ilości osób, które potrafią tworzyć roboty w Wizlink. W związku z tym utworzyliśmy system certyfikowania, który potwierdza umiejętności poszczególnych użytkowników. Każda osoba, która samodzielnie potrafi tworzyć takie roboty, może się ubiegać o otrzymanie certyfikatu potwierdzającego znajomość naszego narzędzia. O rodzajach i możliwości uzyskania certyfikatów można przeczytać tutaj: wizlink.eu/certyfikaty.